Rękawice bokserskie możemy podzielić na kilka różnych kategorii ze względu na takie kryteria jak:

materiał z którego rękawice są wykonane, sposób mocowania rękawicy na dłoni, waga rękawic, konstrukcja rękawic, oraz ich przeznaczenie. Rękawice bokserskie mogą być wykonane ze skóry naturalnej lub różnorodnego materiału syntetycznego. Na ogół rękawice wykonane ze skóry naturalnej charakteryzują się nieporównywalnie większa trwałością niż syntetyczne i mniej są narażone na przenikanie nieprzyjemnym zapachem wynikającym z pocenia się dłoni podczas treningu. Wypełnienie rękawic bokserskich stanowi obecnie wielowarstwowa pianka lub bardzo rzadko w rękawicach przeznaczonych do walk zawodowych końskie włosie.

Rękawice bokserskie mogą być mocowane na dłoni za pomocą sznurowadeł bądź mankietu zapinanego „na rzep”. Rękawic sznurowanych używają zawodnicy podczas walk zawodowych natomiast rękawice na rzep używane są w walkach amatorskich, a także ze względu na wygodę zakładania podczas treningów na sprzęcie i sparingów.
Waga rękawic określana jest w uncjach (OZ) gdzie 1 OZ to 28,4 gramy. Dostępne na rynku Rękawice bokserskie występują w wagach od 8 OZ do 18-20 OZ. Pięściarze zawodowi walczą w rękawicach 8OZ i 10 OZ podczas gdy pięściarze amatorscy w zależności od przepisów i wagi walczą w rękawicach 10 OZ i 12 OZ. Rękawice bokserskie o dużej wadze od 14 OZ do nawet 20 OZ używane są najczęściej podczas treningu na sprzęcie i walk sparingowych. Duża waga rękawic działając na zasadzie dodatkowego obciążenia sprzyja wyrabianiu siły ramion a wielkość rękawicy sprzyja ochronie głowy podczas sparingów. Należy pamiętać iż nie zawsze waga rękawic przekłada się na większe bezpieczeństwo zawodników podczas walk sparingowych a decyduje o tym zazwyczaj odpowiednia konstrukcja rękawic i rodzaj wypełnienia.

Na rynku spotykane są zazwyczaj klasyczne rękawice bokserskie o konstrukcji dedykowanej rywalizacji amatorskiej oraz rękawice typu „American style” O ile pierwsze charakteryzują się wąską ale dość grubą i bezpieczną strefą zgniotu w przedniej części rękawicy o tyle rękawice typu „American style” są stosunkowo szersze w przedniej części rękawicy i ze względu na inne rozłożenie pianki znacznie twardsze. W sprzedaży występuje wiele modeli rękawic bokserskich treningowo sparingowych o konstrukcji pośredniej pomiędzy powyższymi dwoma rodzajami.

Specjalną kategorie stanowią rękawice bokserskie z atestem AIBA. Rękawice te wykonane są podstawie terminowej licencji i wg ścisłych wytycznych AIBA z przeznaczeniem do walk amatorskich. Rękawice takie opatrzone są specjalnym hologramem AIBA i są obligatoryjnym wyposażeniem każdego boksera w oficjalnych walkach amatorskich.

Obecnie na rynku bardzo dużą popularnością cieszą się rękawice bokserskie wyprodukowane w Tajlandii. Dzieje się tak za sprawą bardzo wysokiej trwałości rękawic wynikającej z zastosowania najlepszych materiałów (skór i wypełnień) oraz ręcznemu wykonaniu charakteryzującemu się wielką dokładnością i kontrola jakości.

Rękawice bokserskie 16 oz.

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl