PRZED ZŁOŻENIEM ZAMÓWIENIA PROSIMY O KONTAKT CELEM POTWIERDZENIA DOSTĘPNOŚCI ROZMIARÓW

Rękawice bokserskie EVERLAST AIBA 10 oz. (czerwone)

Bokserskie
299
PLN
Rękawice bokserskie EVERLAST AIBA 10 oz. (czerwone)
Rękawice bokserskie EVERLAST AIBA 10 oz. (czerwone)
in_stock
Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
24 godziny
Cena: 299,00 zł
Cena netto: 243,09 zł
szt.
* - Pole wymagane

Profesjonalne rękawice bokserskie Everlast AIBA

Producent rękawic: Everlast

 

Profesjonalne, zawodnicze rękawice Everlast zatwierdzone przez AIBA, wyprodukowane na podstawie licencji i wg ścisłych wytycznych AIBA (International Boxing Association)

Rękawice posiadają na wewnętrznej stronie zatwierdzający znak certyfikatu AIBA .

Rękawice  wyprodukowane zostały z przeznaczeniem  dla  sportowców wyczynowych (zawodników) dlatego w przeciwieństwie do dostępnych na rynku rękawic o przeznaczeniu rekreacyjno hobbystycznym cechuje je nieporównywalna jakość wykonania, trwałość i bezpieczeństwo dla użytkowników.

  • solidne wykonanie z podwójnymi szwami (przeszycia), wysokiej jakości skóra
  • wielowarstwowa pianka o optymalnej gęstości doskonale amortyzująca uderzenia i chroniąca przed obrażeniami dłoni
  •  antybakteryjna podszewka  Ever Dri dla utrzymania suchych dłoni
  • kciuk przytwierdzony do czoła rękawic i zabezpieczony odpowiednio gęstą pianką przed kontuzjami
  • Waga 10 OZ, kolory: niebieski  oraz czerwony

UWAGA:  znak certyfikatu AIBA odnosi się do okresu licencyjnego firmy Everlast z AIBA który na chwilą obecną wygasł i być może ulegnie wznowieniu podczas najbliższej procedury przetargowej.


Przymierzając rękawice bokserskie zwróć uwagę na:

• Wyprofilowanie(ułożenie) kciuka rękawicy - kciuk odstający lub wystający w chwili uderzenia poza czoło rękawicy narażony jest na złamanie/ wybicie w trakcie Walki

• Łączenie kciuka z rękawicą – nieprzymocowanie lub słabe przymocowanie kciuka do głównej części rękawicy naraża osobę wyprowadzającą ciosy na złamanie lub wybicie kciuka natomiast przeciwnika może narazić na kontuzje oka.

• Zbyt miękkie wypełnienie rękawicy – pozornie bardzo miękkie wypełnienie rękawicy nie zawsze jest tożsame z dobrą amortyzacja i nie zawsze sprzyja ochronie zawodników. Zbyt miękkie wypełnienie powoduje iż w chwili uderzenia zawodnik otrzymujący silny cios zadany w takiej rękawicy szybko zapoznaje się z twardą częścią pięści przebijającą się przez miękka wyściółkę.

• Mankiet tzw. Rzep rękawicy – na ogół im szerszy tym lepsza stabilizacja nadgarstka, w sportach Walki wykorzystujących kopnięcia szeroki mankiet zwiększa ochronę przedramion przed kopnięciami

• Rozmiar rękawicy – zbyt luźna rękawica może powodować przemieszczenia dłoni, kciuka i narażać na kontuzje, należy jednak pamiętać iż pod rękawice bokserskie stosujemy na ogół bandaże lub elastyczne rękawiczki ochronne.
 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl